» Yetiştiricilik

 

Incıncıble Son'ın annesi olan Safe Exit isimli kısrağımız tam 9 yıl aradan sonra 20 yaşında Always A Classic isimli aygırdan Erkek bir tay doğurdu.

5 yıl boyunca Coolmore’da kalan kısrağımız Avrupa’nın en önemli aygırlarına çekilmişti. Ancak Coolmore ekibi bu kısrağın kimi zaman gebe kalmasını sağlayamamış, kimi zaman da gebe kaldığında da canlı tay alamamışlardır.

Kısrağımızı Türkiye'ye döndükten sonra bir kez daha denemek istedik ve TJK’nın Torbalı Aşım İstasyonu’nda görev yapan Uzman Veteriner Hekim Köksal ALTINBAY’a teslim ettik.

Safe Exıt isimli kısrak 2014 Aşım Sezonunda Torbalı Aşım İstasyonunda Always A Classic isimli aygıra çekildi ve iyi haber geldi, Safe Exit gebeydi.
Kısrağımız hamileliği süresince dikkatle takip edildi. Artık sıra doğuma gelmişti. 

Nihayet güzel haber geçtiğimiz günlerde geldi ve Safe Exıt T.J.K Torbalı Aşım İstasyonunda Uzman Veteriner Hekim Köksal ALTINBAY ve ekibinin sayesinde 11.03.2015 tarihinde sağlıklı Al/erkek bir tay doğurdu. Bu haber bizi çok mutlu etti. Kısrağımız ve Tayı da iyiydi.

TJK Hara Veteriner kadrosundaki başarılı arkadaşımız Uzman Veteriner Hekim Köksal ALTINBAY'ı ve ekibindeki arkadaşlarını başarılarından dolayı kutlar, tüm emekleri için teşekkür ederiz.

KURTEL HARASI
Ana Sayfa   |   Yarışçılık   |    Yetiştiricilik   |    Aygırlarımız   |    Medya Galerisi   |    İletişim 
Web Tasarım Data1